Patarimai pasirenkant plyteles

 Patarimai

Bėgant metams, kad ir kokie pokyčiai įvyksta mūsų gyvenime, yra dalykų kurie nesensta ir nepasiduoda madų kaitai. Vienas jų - keraminės plytelės. Tai ilgaamžė ir puikios išvaizdos sienų ir grindų danga. Šiuolaikinis plytelių dizainas ir plati spalvų ir atspalvių pasirinkimo gama, faktūrų bei formatų įvairovė leidžia įgyvendinti vartotojui pačius netikėčiausius sumanymus, pasiekti norimą įspūdį formuojant patalpos erdves.

Plytelės gaminamos glazūruotos ir neglazūruotos.
Glazūruotos plytelės paviršius yra padengtas stiklišku, vandens nepraleidžiančiu sluoksniu - glazūra. Glazūra turi būti termiškai atspari ir atspari skeldėjimui. Perkantieji turėtų būtinai išaiškinti pardavėjui plytelių paskirtį ir nurodyti, kokiomis sąlygomis jos bus naudojamos. Išorės apdailai naudojamos akmens masės plytelės. Vienai patalpai kloti turi būti perkamos vieno kodo, atspalvio ir kalibro plytelės. Jei planuojama sienų apdailai naudoti skirtingų kodų plyteles, reikia pasitikrinti, kad plytelės būtų vienodo kalibro. Glazūruotos grindų plytelės pagal atsparumą dilumui skirstomos į 5 klases. Plytelių atsparumas dilumui pasirenkamas pagal paskirtį. Svetainėse, virtuvėse, prieškambariuose, dengtose verandose ir pan. patartina kloti ne žemesnės kaip 3 dilumo klasės plyteles. 5 dilumo klasės plytelės skirtos gyvenamosioms, gamybinėms ir visuomeninės paskirties patalpoms, kuriose itin intensyviai vaikštoma.

Patalpose su srautiniu žmonių judėjimu rekomenduojama naudoti neglazūruotas ar akmens masės plyteles. Neglazūruotos plytelės turi būti atsparios giliajam dilumui. Dažniausiai keraminės plytelės perkamos konkrečiai paskirčiai, įvertinant ekonomiškumą, fizinį saugumą ir komfortą. Derinant tamsesnių ir šviesesnių tonų plyteles galima optiškai keisti patalpos dydį. Ilga ir siaura patalpa atrodys trumpesnė ir platesnė, jei plačiąsias sienas išklijuosime tamsesnio tono plytelėmis, siaurąsias - šviesesnio.

Maža patalpa atrodys erdvesnė, jei sienos išklijuotos neryškaus piešinio plytelėmis, ir atvirkščiai - stambaus piešinio plytelė optiškai sumažins patalpą. Aukštesnės patalpos įspūdį sudarys siena, išklijuota plytelėmis iki pat lubų, atvirkštinį rezultatą gausime suskaidę sieną horizontaliomis juostomis, derindami skirtingos spalvos ar tono plyteles, panaudodami dekoro juosteles. Reikia tinkamai pasirinkti plytelių klijavimo kryptį: horizontaliai klijuotos plytelės piešinys optiškai platins patalpą, o vertikaliai - aukštins. Glazūruotomis plytelėmis išklijuota patalpa atrodys šviesesnė, nes žvilgantis paviršius gerai atspindi šviesą. Svarbu teisingai pasirinkti ir plytelių spalvas: šiltos spalvos optiškai mažina patalpą, o šalti tonai tolina plokštumą; tamsios spalvos atrodo sunkios, todėl grindis patartina klijuoti tamsesnėmis plytelėmis nei sienas. Grindų dangai kloti reikėtų pasirinkti atsparias dėvėjimuisi, neslidžias, atsparias lenkimui plyteles. Jei naudojimo metu grindys bus dažnai šlapios, reiktų rinktis grublėto paviršiaus plyteles.


©Paradyz

Jums reikės

Staklių plytelėms pjaustyti, žirklių (nukirpti plytelėms), apsauginių pirštinių, gulsčiuko, ruletės, pieštuko, siūlo (nustatyti tiesią liniją), mentelės, gremžtuko, kibiro su skuduru, giluminio grunto, glaisto plytelėms, kryželių, silikono, 12 mm pločio teptuko (užlyginti tarpams).
Apsirūpinę gerais įrankiais darbus atliksite lengviau ir kokybiškiau.


Plytelių rūšys

Klinkerio plytelės

Klinkerio plytelės porėtos, todėl sukaupia ir ilgai išlaiko šilumą, tai itin aktualu esant šildomoms grindims, labai tvirtos ir atsparios šalčiui - jose puikiai suderinti akmens masės ir paprastos keramikos privalumai. Klinkerio plytelės gali būti glazūruotos arba ne - šiuo atveju joms taip pat reikalingi impregnantai. Grindų klinkerio plytelės kiek storesnės nei akmens masės ar keramikos. Klinkerio plytelės - viena iš natūraliausių dangų, tinkančių tiek vidaus, tiek lauko apdailai.

Akmens masės keraminės plytelės

Labai patvarios akmens masės plytelės, kurios gaminamos iš labai smulkios frakcijos molio. Jos išdegtos aukštoje temperatūroje ir tiks intensyvaus naudojimo patalpoms. Jos ilgaamžės, atsparios trinčiai ir temperatūros pokyčiams. Plytelių paviršiai gali būti lygūs, gruoblėti (atsparūs slydimui), glazūruoti, raštuoti ar visiškai poliruoti. Kadangi smulkus molis stipriai supresuotas, jos yra itin laidžios šilumai - nesunkiai įšyla. Jos atsparios mechaniniam poveikiui bei lengva prižiūrimos.

Mozaikinės plytelės

Mozaikos plytelės gaminamos iš stiklo silikato, molio ar marmuro. Mažyčiai gabalėliai įspaudžiami į keraminės plytelės paviršių, klijuojami ant lankstaus pagrindo. Mozaikos technika puikiai tinka išskirtiniam interjerui sukurti. Kadangi pagrindas yra lankstus, mozaikos plytelėmis galima padengti ne tik lygius, bet ir įvairiomis formomis išgaubtus paviršius. Mozaika galima dekoruoti beveik kiekvienos patalpos plokštumas - sienas, grindis, lubas. Jos ypač tinka virtuvėje, vonioje ar baseine. Mozaikos plytelėmis išklijuota siena atrodys moderniai, be to, sudarysite optiškai erdvesnės patalpos įspūdį. Mozaikinės plytelės būna tiek kvadratinės, tiek apvalios.

Marmuro plytelės

Marmuro plytelės namams suteikia prabangos, tačiau tai gana minkšta danga, jų negalima valyti šveičiamaisiais valikliais ar šepečiais, todėl jos vieta – palangės arba sienos. Marmuras - įvairiaspalvė kristalinė uoliena, išsiskirianti puikiomis dekoratyviomis savybėmis.

Keraminių plytelių rūšys

Antros ir trečios rūšies plytelės nuo pirmos skiriasi paviršiaus kokybe: antros rūšies plytelių paviršiuje matomi nedideli, paprastai tik iš arčiau pastebimi defektai, trečios rūšies plytelių defektai gana ryškūs - tai įvairūs paviršiaus pakitimai, atsiradę kitos spalvos taškai, duobutės, subraižymai. Skiriasi ir vienoje dėžutėje esančių plytelių matmenys: pirmos rūšies plytelės vienoje dėžutėje būna tik vieno dydžio, o antros ir trečios rūšies plytelių matmenys gali skirtis keliais milimetrais.